BAL ÇEŞİTLERİ
MACAHEL BALI 1 Kavanoz (1kilo) 200 TL
Macahel'de üretilen balın çok kaliteli olması, yöreye özgü çok zengin bitki çeşitliliğinden ve yörede Saf Kafkas Arı ırkının bulunmasından kaynaklanmaktadır.

Yörenin her kesiminde orman gülü başta olmak üzere, alçak kesimlerinde kestane ağacının çokluğu, yüksek kesimlerinde ise ıhlamur ve çok çeşitli çiçeklerle birlikte, yöreye özgü çok zengin bitki çeşitliliğinin olması balın tadına etki etmektedir. Balın tadı alçak kesimlerden yükseğe doğru çıkıldıkça acıdan tatlıya doğru değişiklik göstermektedir. Buna bağlı olarak en acıdan tatlıya doğru istediğiniz damak tadına uygun Macahel Balını sizler için üretiyoruz..
KARAKOVAN BALI 1 Kab (1kilo) 230 TL
Karakovan balı, Macahel yöresinin doğal bitki örtüsünde olan kestane,ıhlamur ve kumar çiçek özlerinin, oyulmuş ağaç kütüğünün içinde hiçbir yapay mum kullanılmadan toplanmasıyla oluşturulan doğal bir baldır.Özellikle iyileştirici ve antiseptik(mikroplara karşı koruması) olmasıyla bilinmektedir. Ayrıca yanık tedavisinde, ülser, boğaz ve göz enfeksiyonlarında çok etkili olduğu klinik denemelerle kanıtlanmıştır. BU BALI SÜZÜLMÜŞ OLARAK GÖNDERİYORUZ (Yöremizin petekli ballarının petekleri/keçli balları ağızda erimez yutgunluk hissi vermez bu yüzden süzüyoruz)
KESTANE BALI 1 Kavanoz (1kilo) 200 TL
Kestane balı, Macahel ve Karagöl yöresinin doğal bitki örtüsünde orman çiçeklerinde olan orman gülü,karayemiş,kestane ve ıhlamur ağacının çiçek özlerinin toplanmasıyla oluşturulan kestane çiçeğini daha çok içermesinden dolayı kestane balı olarak anılmaktadır.Bal acı ve ilaçlık bal olarak tüketilmektedir.özellikle iyileştirici ve antiseptik(mikroplara karşı koruması) olmasıyla bilinmektedir. Ayrıca yanık tedavisinde, ülser, boğaz ve göz enfeksiyonlarında çok etkili olduğu klinik denemelerle kanıtlanmıştır.
YAYLA BALI (Kahvaltılık) 70 TL
Kestane balı gibi güçlü etkiye sahip olmayan ancak kahvaltıda çocuklarınızın rahatlıkla severek yiyebileceği Milyonlarca çiçekten alınan özle yapılmış KARS ve ARDAHAN yöresindeki yaylalarda üretilen baldır.
Not : Ballarımızla birlikte hatıra olarak Artvin Borçka resimleri de gönderilmektedir.
ŞEKERLİ ÜZÜM PEKMEZİ 40 TL
Siyah üzümden yapılan bu pekmez türü sağlık açısından çok önemlidir, üzüm pekmezinin yeri farklıdır balın yeri farklıdır ikiside sağlık açısından çok önemli rolü olan gıda maddelerindendir. Kendimiz üretiyoruz. Üzümünü bile kendi bahçelerimizden topluyoruz başka yerlerden alınma üzümden yapılmaz kendi üzümlerimizden yapılıp karışık üzüm kullanılmamıştır.


ŞEKERSİZ ÜZÜM PEKMEZİ 75 TL
Siyah üzümden yapılan bu pekmez türüne ekstra şeker katılmamıştır, kan yapıcı özelliği vardır kansızlığa çok iyidir, zayıf çocuklar için bir numaralı kilo aldırıcıdır, kendinden ekşimsidir ilaç niyetine kullanılır şerbet yapılarak içilir, böbreklere çok iyidir, şeker hastaları bile kullanabilir. 200kg yaş üzümden 20kg şekersiz üzüm pekmezi çıkar Bu yüzden pahalıdır.