BAL ÇEŞİTLERİ
KESTANE BALI 1 Kavanoz (1kilo) 300 TL
Artvin Borçka Kestane Balını bilmeyen yoktur, balımızın insan sağlığına olan yararlarını burdan yazamıyoruz.


KUMAR BALI (1kilo) 330 TL
Saf orman gülünden elde edilen ve meşhur olan bu balı sadece talep olduğu için üretime başladık.
MACAHEL BALI 1 Kavanoz (1kilo) 300 TL
Macahel'de üretilen balın çok kaliteli olması, yöreye özgü çok zengin bitki çeşitliliğinden ve yörede Saf Kafkas Arı ırkının bulunmasından kaynaklanmaktadır.

Yörenin her kesiminde orman gülü başta olmak üzere, alçak kesimlerinde kestane ağacının çokluğu, yüksek kesimlerinde ise ıhlamur ve çok çeşitli çiçeklerle birlikte, yöreye özgü çok zengin bitki çeşitliliğinin olması balın tadına etki etmektedir. Balın tadı alçak kesimlerden yükseğe doğru çıkıldıkça acıdan tatlıya doğru değişiklik göstermektedir. Buna bağlı olarak en acıdan tatlıya doğru istediğiniz damak tadına uygun Macahel Balını sizler için üretiyoruz..
KARAKOVAN BALI 1 KİLO 350 TL

Karakovan balı, Macahel yöresinin doğal bitki örtüsünde olan kestane,ıhlamur ve kumar çiçek özlerinin, oyulmuş ağaç kütüğünün içinde hiçbir yapay mum kullanılmadan toplanmasıyla oluşturulan doğal bir baldır. BU BALI SÜZÜLMÜŞ OLARAK GÖNDERİYORUZ (Yöremizin petekli ballarının petekleri/keçli balları ağızda erimez yutgunluk hissi vermez bu yüzden süzüyoruz)
İnternette bazı sitelerde bu ürünün peteklisini 70 TL ye satıyorlar yani 700 gram süzülmüş bal eder... ben süzülmüş 1 kilogram bal satıyorum. 26 Temmuz 2011 Karakovan Balı Sağım videosu
Kestane balı, Macahel ve Karagöl yöresinin doğal bitki örtüsünde orman çiçeklerinde olan orman gülü,karayemiş,kestane ve ıhlamur ağacının çiçek özlerinin toplanmasıyla oluşturulan kestane çiçeğini daha çok içermesinden dolayı kestane balı olarak anılmaktadır. 15 Temmuz 2011 Kestane Balı Sağım videosu Güreşen köyü kestane balı peteklerimiz video Çaylı köyü kestane balı peteklerimiz video
ÇİÇEK BALI (Kahvaltılık) 1 KİLO 125 TL
Kestane balı gibi güçlü etkiye sahip olmayan ancak kahvaltıda çocuklarınızın rahatlıkla severek yiyebileceği Milyonlarca çiçekten alınan özle yapılmış KARS ve ARDAHAN yöresindeki yaylalarda üretilen baldır.
Not : Ballarımızla birlikte hatıra olarak Artvin Borçka resimleri de gönderilmektedir.
ŞEKERSİZ ÜZÜM PEKMEZİ 1 KİLO 125 TL
Siyah üzümden yapılan bu pekmez türüne ekstra şeker katılmamıştır, 200kg yaş üzümden 20kg şekersiz üzüm pekmezi çıkar Bu yüzden pahalıdır.